Цюрих – фінансовий центр Швейцарії
Цюрих – це найбільше місто в Швейцарії з кількістю населення біля 430 тисяч людей, а також найпотужніший фінансовий конгломерат Швейцарії. І не спроста це так, бо у 2024 році в опублікованому Лондонським «The Economist» рейтингу найкращих для життя міст у світі Цюрих посідає почесне 3-тє місце і поступається лише Відню та Копенгагену. Але необхідно і не забувати, що це одне з найдорожчих міст у світі.
Цюрих також відомий своїм багатим культурним та мистецьким життям, а також озером та неймовірною природою навкруги.
На що я тут насамперед звернула увагу? Це дуже жваве та пульсуюче місто, його насправді можна назвати найдорожчим та найбільш діловим містом Швейцарії, так як на кожному кроці можна побачити унікальні спортивні автомобілі, де так і чуєш їхні гучні мотори.
Що мене найбільше вразило тут? Як на мене, то Цюрих разом з Женевою є найсучаснішим містом в Швейцарії, але ціни тут просто зашкалюють.
Тобі цікаво дізнатись, що ж такого особливого є в одному з найдорожчих міст світу? Я підготувала для тебе 10 памʼяток, які тобі будуть цікавими:
Гроссмюнстер (Grossmünster)
Гроссмюнстер зі своїми двома високими вежами є символом міста. За легендою церква була побудована Карлом Великим на місці, де були знайдені залишки захоронення святих Фелікса та Регули. На південну вежу, або як її ще називають Вежа Карла, можна піднятись (налічує 187 сходів) та помилуватись чарівною панорамою на місто та річку Ліммат.
Ціна: піднятись на вежу коштує 5 франків.
Старе місто (Altstadt) та Нідердорф (Niederdorf)
Прогуляйся наповненими шармом вузенькими вуличками старого міста, загляни в цікаві крамнички та спробуй в будь-якому ресторанчику особливе блюдо швейцарської кухні – фондю, яке ти знайдеш на кожному кроці в холодну пору року. Найвідомішою частиною старого міста є Нідердорф, яку ще місцеві жителі називають Dörfli. Вдень магазинчики та кафе, а ввечері бари та ресторани притягують щодня велику кількість людей.
Цюрихське озеро (Zürichersee)
Звичайно, неможливо не згадати про Цюрихське озеро та чарівну набережну, яка є місцем зустрічей та прогулянок туристів та місцевого населення. Величезна кількість лебедів та качок, які так і вичікують від туристів їжу, збираються у берега озера. Але їх так і годують хлібом, не розуміючи, що це дуже шкодить птахам.
Також з набережної відправляються круїзні кораблі по Цюрихському озері. За гарної погоди така екскурсія варта часу і уваги.
Опера (Opernhaus)
Імпозантна біла будівля Опери безперечно є символом Цюриха. Оперний театр був відкритий у 1891 році, де і сьогодні можна насолодитись різноманітними концертами, балетом та операми, а також різноманітними розвагами для дітей.
Банхофштрассе (Bahnhofstrasse)
Вокзальна вулиця або ж Банхофштрассе є безперечним фаворитом серед любителів шопінгу. Вона є однією з найдорожчих торгових вулиць світу протяжністю 1,4 км між вокзалом та Цюрихським озером, де можна зустріти безліч брендових та люксових магазинів одягу, годинників, а також площу Параденплатз (Paradenplatz) – центр усім відомих швейцарських банків.
Лінденхоф (Lindenhof)
Якщо ти хочеш помилуватись неймовірними краєвидами старого міста з величним Мюнстером та річки Ліммат, то піднімись у невеличкий парк на пагорбі Лінденхоф – зелений оазис, де можна відпочити та прийти в спокій після швидкого ритму міста. Це місце є також однією з найстаріших частин Цюриха та має багату історію. Наприклад, у середньовіччя це було місцем розваг та різноманітних ігор.
Фраумюнстер (Fraumünster)
Собор Фраумюнстер також належить до найвідоміших памʼяток міста. Церква з жіночим монастирем була заснована у 853 році королем Людвігом Німецьким. Ця церква також відома своїм неймовірним віконним мистецтвом відомого Марка Шагала у хоровому відділенні собору.
Вхід: всередину коштує 5 франків.
Лімматки (Limmatquai)
Вулиця Лімматки простягається вздовж річки Ліммат та є однією з найпопулярніших для прогулянок вулиць в Цюриху. На цій вулиці знаходиться також ратуша Цюриха, а також багато кафе та магазинчиків.
Західний район (Westviertel)
Колишній індустріальний район, а тепер місце розташування багатьох галерей, барів та клубів є дуже популярним серед молоді.
Музеї
Цюрих разом з містом Базель є культурним серцем Швейцарії. Найвідомішими музеями є музей образотворчого мистецтва Kunsthaus Zürich, де можна побачити багато творів мистецтва з різних епох та державний музей Landesmuseum Zürich, де можна познайомитись з історією Швейцарії.
Вхід: в Кунстхаус (Kunsthaus) – 24 франка, в Landesmuseum – 13 франків.
Загальні поради
Відвідувати місто можна в будь-яку пору року.
Час перебування: мінімум 1 день.
Транспорт: місто можна обійти пішки. Парковок в центрі є багато, але вони переповнені і на вулиці обмежені у часі. В неділю багато парковок на вулиці частково безкоштовні і необмежені у часі. В Цюрих дуже легко добиратись на поїзді, так як вокзал є найбільшим у Швейцарії і сюди приїжджає багато поїздів з різних напрямків.
Мої рекомендації:
- В передріздвяний час в Цюриху проходить різдвяний ярмарок, який є одним з найкращих у Швейцарії.
- Обовʼязково помилуйся містом з парку Лінденхоф, там панує справді приємна атмосфера.
- Якщо є час можна піднятись на оглядову гору Утліберг (Uetliberg). На неї можна доїхати протягом 20 хвилин поїздом з вокзалу.
Про інші міста Швейцарії дізнавайся в моїх статтях:
Щоб дізнатись про інші міста, читай мій блог newplacetoday.com/blog