Гельсінкі – топ 10 памʼяток, які варто побачити

Гельсінкі – топ 10 памʼяток, які варто побачити

Ви зараз переглядаєте Гельсінкі – топ 10 памʼяток, які варто побачити
Гельсінкі

Гельсінкі – біле місто півночі

Гельсінкі, столиця Фінляндії, з населенням біля 670 тисяч людей є найбільшим містом країни. Гельсінкі територіально включають в себе частину суші, а також близько 300 морських архіпелагів та знаходиться на березі Фінської затоки Балтійського моря. В білому місті півночі, як його ще називають, поєднані сучасна архітектура та дизайн з близькістю до природи.

Місто Гельсінкі під час свого історичного формування отримало значний вплив сусідніх держав – Швеції, Естонії та росії, що особливо відчутно в архітектурі міста.

На що ж я звернула увагу? Взагалі, мені здається, що всі скандинавські країни багаті на природну красу, якою можна нескінченно милуватись як взимку, так і в теплу пору року.

Що мене найбільше вразило тут? Ми відвідали Гельсінкі взимку і було просто дуже багато снігу, що в західній Європі це вже вважається за рідкість. Очищення вулиць від снігу відбувається цілодобово і дуже швидко кучугури заввишки декілька метрів вивозяться з міста.

Місто відоме своїми архітектурними та дизайнерськими ідеями, тому ось мої 10 найголовніших памʼяток, які необхідно побачити, будучи в Гельсінкі:

Кафедральний собор (Tuomiokirkko)

Кафедральний собор Гельсінки
Кафедральний собор Гельсінки

Найвідомішим місцем Гельсінкі є Сенатська площа (Senaatintori) з білосніжним Кафедральним собором, білим серцем Гельсінкі, що є однією з найбільш імпозантних та історично найважливіших будівель міста, а також безперечно найвидатнішим символом міста. Собор в стилі неокласицизму був побудований у 1852 році на пагорбі і є здалека видимим з усіх сторін. Ззовні величний, але всередині цей протестантський собор виглядає досить простим та мінімалістичним.

Вхід: безкоштовно.

Церква Темппеліаукіо (Temppeliaukio Kírkko)

Церква Темппеліаукіо
Церква Темппеліаукіо всередині

Іншим відомим місцем є Церква Темппеліаукіо. Чому ж вона така особлива? Ця церкви побудована в 1969 році в гранітній скелі в стилі експресіонізму. Вона є прикладом особливої сучасної архітектури в Гельсінкі. 180 вузеньких віконець, що ведуть до куполу, пропускають багато світла всередину. Стіни зі скелі створюють особливу атмосферу в цьому місці.

Вхід: 8 €.

Парк Еспланади (Esplanadin puisto)

Парк Еспланади знаходиться в самому центрі міста і є улюбленим місцем для відпочинку та прогулянок. Влітку парк використовується для пікніків та різних музичних концертів.

Ринкова площа (Kauppatori)

Критий ринок Гельсінкі
Критий ринок на Ринковій площі

Ринкова площа, що знаходиться безпосередньо біля порту, є також улюбленим місцем для прогулянок. В теплу пору року тут знаходяться палатки з свіжими овочами та фруктами, рибою, а також сувенірами. На цій площі не можна проминути критий ринок, де можна купити також різні свіжі продукти і спробувати страви фінської кухні.

Успенський собор (Uspenskin katedraali)

Успенський собор Гельсінкі
Успенський собор

Успенський собор, побудований з червоної цегли, знаходиться біля порту і видний здалеку, так як побудований на пагорбі. він є головним храмом Фінляндської православної церкви. Тут відчувається найбільше російський вплив на архітектуру Гельсінкі, так як собор був спроектований російським архітектором. Його вважають найбільшим православним храмом у Західній Європі.

Вхід: безкоштовно.

Фортеця Суоменлінна (Suomenlinna)

фортеця Суоменлінна
фортеця Суоменлінна взимку
Подорож на паромі до фортеці Суоменлінна
Подорож на паромі до фортеці Суоменлінна

Морська фортеця Суоменлінна знаходиться на декілька островах і належить до світової спадщини ЮНЕСКО. Ці острови територіально належать до Гельсінкі і нараховую 800 жителів. Але це місце настільки популярне для відвідування, що в рік кількість відвідувачів сягає біля мільйона. Ця фортеця була побудована у 18. столітті за часів Шведської імперії, але у 1809 році під час Фінської війни капітулювала російській армії. Згодом з 1918 вона вже належала Фінляндії. Ця фортеця є прикладом Європейської військової архітектури і формувалась під впливом 3-х держав. Але досить історії.

На території острову є 6 музеїв, церква, а також тут можна побачити мури фортеці. Приємно просто прогулятись по острову і помилуватись навколишніми краєвидами та Балтійським морем.

Потрапити на острів можна за допомогою парому, який вирушає з порту Гельсінкі на Ринковій площі і за 20 хвилин прибуває на острів.

Каплиця тиші (Kampin Kappeli)

Каплиця тиші

Каплиця тиші була побудована у самому центрі міста досить недавно – у 2012 році. Архітектурно вона зовсім не схожа на церкву. Інноваційна деревʼяна конструкція, що є каплицею, відкрита для всіх бажаючих, хто хоче прийти в спокій. І справді, тут панує тиша, спокій та приємна атмосфера.

Вхід: безкоштовно.

Парк та памʼятник Сибеліуса (Sibeliusmonumentti)

памʼятник Сибеліуса
памʼятник Сибеліуса

Жан Сибеліус вважається одним із найвидатніших композиторів Фінляндії. Саме йому присвячений парк, в якому знаходиться ансамбль з памʼятника в вигляді 600 сталевих труб та бюста композитора. Цей парк знаходиться у моря і є прекрасним місцем для прогулянки.

Вхід: безкоштовно.

Музеї

В Гельсінкі знаходиться біля 80 різноманітних та цікавих музеїв. Найголовнішими з них є:

  • Музей сучасного мистецтва Кіасма (Nykytaiteen museo Kiasma) – музей сучасного мистецтва переважно фінських та скандинавських митців. Але й сама будівля є цікавою архітектурною конструкцією з алюмінію та скла.
  • Національний музей (Kansallismuseo) – зачинений на реконструкцію до 2027 року.
  • Музей дизайну – представлені роботи дизайну, в тому числі промислового та дизайну одягу.
  • Національний художній музей Атенеум – представлено роботи як фінських, так і інтернаціональних художників.

Сауни

Сауни є безперечно невідʼємною частиною фінської культури. І Гельсінкі не є виключенням. Тут знаходиться багато різних саун на будь-який смак. В саунах розділено на жіночі та чоловічі сауни, а також є часто басейн на вулиці з холодною водою, або ж наприклад, є сауни на березі моря, де можна одразу охолонути в льодяному морі взимку.

Загальні поради

Відвідувати місто краще влітку в липні-серпні, так як літо тут коротке, а взимку – з грудня по квітень, коли є вірогідність побачити північне сяйво.

Час перебування: мінімум 1-2 дні.

Транспорт: центр міста можна обійти пішки, але також тут добре працює міський транспорт, що складається з трамваїв та автобусів.

Мої рекомендації:

  • обовʼязково спробуй страви фінської кухні, а саме різні види супів, особливо суп з червоної риби (Lohikeitto), особливий фінський житній хліб (Ruisleipä), а також різні солодощі з лакриці (Sаmiakki).
  • на фортецю Суоменлінна краще виділити пів дня, щоб можна було насолодитись прогулянкою по острову.
  • прогуляйся по центру міста та відчуй дух півночі Європи.

Дізнавайся про найказковіше місце Лапландії Рованіємі.

Щоб дізнатись про інші міста, читай мої статті newplacetoday.com/blog

Залишити відповідь